آموزشی, عمومی

تقویت زبان انگلیسی در خانه

تقویت زبان انگلیسی در خانه

زمان مطالعه مطلب:10 دقیقه

تقویت زبان انگلیسی در خانه

تا حالا به این فکر کرده اید که چقدر خوب می شد اگر زبان انگلیسی را در خانه ی خودتان یاد می گرفتید؟ هم خیلی راحت است و هم مزایای زیاد دیگری دارد. مثلا اگر خیلی دوست داشته باشید انگلیسی یاد بگیرید اما وقت کافی نداشته باشید، یا اگر موسسه های زبان از خانه یا محل کارتان خیلی دور باشند یا هزینه های شان خیلی زیاد باشد، در این صورت بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل است. شاید الان دارید به این فکر می کنید که یاد گرفتن مکالمه در خانه خیلی سخت است، چون کسی نیست که اشتباهات تان را اصلاح کند یا این‌که چطور می‌توانید پیشرفت کنید در حالی که نمی دانید کجای کارتان ایراد دارد؟ برای آشنا شدن با بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل حتما این پست را تا انتها مطالعه کنید.

۱. به تلویزیون و فیلم‌های به زبان انگلیسی نگاه کنید.

شما می‌توانید در حالی که برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها را تماشا می‌کنید، انگلیسی یاد بگیرید. شما همچنین می توانید زیرنویس انگلیسی را روی فیلم قرار دهید تا بتوانید همزمان بخوانید و گوش دهید.
همچنین می‌توانید به برنامه‌های رادیویی انگلیسی گوش دهید و منابع صوتی زیادی در اینترنت پیدا کنید. ایده دیگر این است که زیرنویس فارسی را بر روی فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی قرار دهید تا شما بتوانید معنای کلمات و اصطلاحات را یاد بگیرید.

۲. کتاب و روزنامه انگلیسی بخوانید.

خواندن روشی عالی برای تقویت زبان در منزل است. شما می‌توانید کلمات را با سرعت خود بخوانید، بدون اینکه معلم به شما خیره شود! اگر در سطح مبتدی هستید، کتاب کودکان را مطالعه کنید که ساده‌تر از کتاب بزرگسالان خواهد بود.
روزنامه‌ها همچنین ارزش خواندن دارند. نه تنها می‌توانید انگلیسی خود را بهبود بخشید، بلکه درباره اتفاقات بین المللی  یاد خواهید گرفت، که می‌تواند در هنگام برقراری ارتباط با گویشوران بومی مفید باشد.

۳. بر روی همه وسایل منزل برچسب انگلیسی بزنید.

این یک روش سریع و ارزان برای بهبود دایره لغات و تقویت زبان در منزل است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که برچسب‌ بخرید و سپس نام آیتم‌های موجود در منزل تان، مانند تلفن، پنجره، آینه و غیره را بنویسید. هر بار که از این اشیا استفاده می‌کنید، کلمه را خواهید خواند و آن را به خاطر خواهید سپرد. این روش برای زبان‌آموزان در سطح پایین عالی است

۴. واژگان جدید را یادداشت کنید.

هر وقت یک کلمه جدید یاد می‌گیرید، چه در کلاس درس و چه زمانی که بیرون هستید، دقت کنید که آن ها را یادداشت کنید. هر وقت که زمان خالی دارید، می‌توانید آنچه را که یادداشت کرده اید را تمرین کنید.  شما حتی می‌توانید این کار را با تلفن همراه خود انجام دهید تا نیازی نباشد دفترچه یادداشت را باخود حمل کنید

5.بهترین زمان خود برای یادگیری را مشخص کنید.

اگر بتوانید زمانی که مغز شما در اوج خود است انگلیسی مطالعه کنید، می توانید پیشرفت خوبی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشید. بعضی از افراد در صبح بهترین عملکرد را دارند و بعد از ظهر کارایی چندانی ندارند، در حالی که برخی افراد در صبح انرژی زیادی ندارد.
در مورد زمانی که به بهترین شکل عمل می‌کنید فکر کنید و یادگیری خود را برای این ساعت ها تنظیم کنید. به عنوان مثال، هیچ فایده‌ای ندارد که درس‌هایی در آخر شب که تمرکز زیادی ندارید مطالعه کنید.

6.اصطلاحات و افعال انگلیسی را یاد بگیرید

بعضی از جنبه‌های زبان انگلیسی وجود دارند که شما همیشه در یک کتاب درسی دانشگاهی پیدا نمی‌کنید. چیزهایی مثل اصطلاحات و افعالی که در مکالمات روزمره انگلیسی بسیار رایج هستند.
اگر شما این موارد را یاد بگیرید، صحبت کردن و درک مکالمه با گویشوران بومی بسیار ساده‌تر خواهد بود. اگرچه این نوع زبانی نیست که در یک مقاله دانشگاهی استفاده می‌کنید، اما برای برقراری ارتباط با مردم اهمیت دارد.

7.برای تقویت زبان در منزل هر روز بنویسید

نوشتن یک روش عالی برای استفاده از واژگان جدید و دستور زبان است. سعی کنید هر روز با استفاده از کلمات و دستور زبان جدید چیزی بنویسید.  حتی اگر تنها چند جمله می توانید بنویسید، بسیار مهم است که این کار را انجام دهید.
این همچنین یک روش خوب برای مقایسه پیشرفت دانش زبان انگلیسی شما است. اگر دوستانی دارید که به زبان انگلیسی مسلط هستند، می‌توانید از آن‌ها بخواهید که به نوشته شما نگاه کنند و اشتباهات آن را به شما یادآوری کنند.

8.زبان شبکه های اجتماعی و یا موبایل خود را به انگلیسی تغییر دهید

آیا تا بحال شده است که زبان موبایل و یک وب سایت را به انگلیسی تغییر دهید ولی برای بازگرداندن آن مشکل داشته باشید؟ تنظیم زبان دستگاه هایتان به انگلیسی می تواند روش خوبی برای تقویت زبان در منزل باشد. اگر زبان شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توتیتر و … را به انگلیسی تغییر دهید، می توانید هنگام ارتباط با دوستانتان، به یادگیری خود ادامه دهید.

و اما چند نکته کاربردی:

1. از اشتباه کردن نترسید. اعتماد به نفس داشته باشید. اگر اشتباه کنید، دیگران اشتباه شما را تصحیح می‌کنند. با اعتماد بنفس زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

 
2. اطراف خود را با افرادی که انگلیسی صحبت می‌کنند پر کنید. خود را در محیطی که با این زبان صحبت می‌کنند قرار دهید، جایی که می‌توانید خود به خود انگلیسی یاد بگیرید.این مورد برای تقویت زبان در منزل بسیار کاربردی است.
 
3. هر روز تمرین کنید. یک برنامه آموزشی برای خودتان تهیه کنید. تعیین کنید که هر هفته تا چه مقدار می‌توانید برای این کار اختصاص دهید و به آن پایبند باشید.
 
4. خانواده و دوستان را از برنامه مطالعه خود آگاه کنید. بگذارید تا شما را به مطالعه تشویق کنند و در عین حال نگذارید در برنامه شما تداخل ایجاد کنند.
 
5. یک دفترچه یادداشت برای یادداشت کلمات جدیدی که می آموزید به همراه داشته باشید. از آن کلمات در جملات استفاده کنید و سعی کنید حداقل 3 مرتبه آنها را هنگام صحبت کردن به کار ببرید.
 

7.از ساعت بدن خود استفاده کنید. اگر تمایل به مطالعه در روز ندارید، شب مطالعه کنید.

8.حفظ کردن یک کلمه به واسطه‌ی خواندن آن در یک جمله ساده‌تر از حفظ کردن آن به تنهایی است.

9. برای آزمون برنامه ریزی کنید. بدین شکل متوجه می‌شوید که اگر برای چیزی تلاش کنید، تلاش شما هم بیشتر خواهد شد.

10. با خود بگویید که بهتر است فقط برای آزمون مطالعه نکنید. به هدف بزرگتری بیاندیشید. چه می‌شود اگر بر یک زبان خارجی تسلط پیدا کنید؟ کیفیت زندگی شما چه تغییری می‌کند؟
تقویت زبان در منزل به خودی خود کار ساده‌ای نیست و چنین طرز نگرشی را میطلبد

11. یک هدف بلند مدت برای خود تعیین کنید. و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

12. اهداف کوتاه مدت هم داشته باشید و هر وقت به هر یک از آنها دست یافتید، برای خود پاداشی در نظر بگیرید.

13. پیرامون خود فضایی ایجاد کنید که مایلید در آن فضا مطالعه کنید. وقتی تمایل به یادگیری داشته باشید، در آن فضا بیشتر می‌آموزید.
 
14. روشی را شناسایی کنید که بهترین نتیجه را برای شما در بر دارد. درباره روشهایی که در گذشته برای شما موفقیت آمیز بوده‌اند فکر کنید و به یادگیری به شیوه‌ی آن روشها ادامه دهید.
 
15.به یاد داشته باشید تا زمانی که تمام تلاش خود را می‌کنید موفق
خواهید شد.
 
16. نگران داشتن یک لهجه بی‌نقص نباشید. حفظ لهجه برای شما بخش مهمی از هویت فرهنگی  شماست. انگلیسی زبانان بومی از شنیدن انگلیسی با لهجه لذت می برند.
 
17.از منابعی استفاده کنید که مطابق سطح شماست. از متون و تمرین‌های شنیداری‌ای که خیلی سخت یا خیلی ساده هستند استفاده نکنید. از منابعی استفاده کنید که شما را به چالش می‌کشد نه اینکه شما را سرخورده کند.
 
18.اگر وقتی صحبت می‌کنید عصبی می شوید، قبل از اینکه چیزی بگویید دو بار نفس عمیق بکشید .وقتی احساس آرامش داشته باشید بهتر صحبت خواهید کرد.
 
19.از یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید چرا که کمک می‌کند تا به انگلیسی فکر کنید نه به ترجمه.
 
20.پیشوند‌ها ( dis-, un-,re-) و پسوندها ( -ly, -ment, -ful ) را بیاموزید، این به شما کمک می‌کند تا متوجه معنی کلمه شوید و کلمات خود را بسازید
 
21. اگر معنی کلمه‌ای را نفهمیدید، به کلمات اطراف آن در جمله دقت کنید. این کلمات، سرنخی به شما می‌دهند. سعی کنید معنی را از روی متن حدس بزنید.
و در اخر با خودتان رو راست باشيد و عجله نكنيد
سطح خود را بيابيد و از همان سطحي كه هستيد پله پله بالا برويد.
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *