Task 1, Task 2, writing, آموزشی, آیلتس, اشتباهات رایج, درسنامه های رایگان, گرامر, گرامر آیلتس, واژگان, واژگان آیلتس

اشتباهات رایج رایتینگ

Common Mistakes-Writing

اشتباهات رایج رایتینگ

اشتباهات رایج رایتینگ

حین نوشتن، اشتباهات رایجی وجود دارند که ممکن است به کیفیت متن شما آسیب برسانند. اگر اشتباهات رایج در نگارش نادیده گرفته شوند، ممکن است نوشته شما را به شدت تحت‌تأثیر قرار دهد. استفاده اشتباه از گرامر، واژگان، یا ساختارهای جملات می‌تواند باعث کاهش شفافیت متن شما گردد؛ که این موضوع نه تنها ممکن است مخاطب را از خواندن خسته کند، بلکه از فهم صحیح مطلب نیز باز می‌دارد. در ادامه به تعدادی از اشتباهات بسیار رایج در نوشتن رایتینگ می‌پردازیم.

آنچه خواهید آموخت:

1. واژگان هم‌آوا:

هموفون‌ها (homophones) واژگانی هستند که صداهای یکسانی دارند اما معانی و املای متفاوتی دارند. برخی از مثال‌های رایج عبارتند از: «it’s/ its»، «they’re/ their » و «your / you’re ». برای جلوگیری از سردرگمی، حتما قبل از استفاده، واژگان رو چک کنید.

2. تطبیق فاعل و فعل:

اطمینان حاصل کنید که فاعل و فعل در جملات شما از نظر تعداد و تناسب همخوانی دارند. مثلاً « the dog barks » صحیح است و « the dog bark » نادرست است.

3. استفاده نادرست از واژگان:

در استفاده از واژگانی که معانی مشابه دارند اما به جای هم نمی‌توانند استفاده شوند، دقت کنید. به عنوان مثال، «effect و  affect»، except » و «accept یا «compliment و «complement . همیشه قبل از استفاده از یک واژه در نوشته خود، معنی و کاربرد آن را بررسی کنید.

4. جملات تکراری:

از نوشتن جملات طولانی و بدون ساختار که باعث سردرگمی خواننده می شود خودداری کنید. آنها را به جملات کوتاه تر تقسیم کنید یا از علائم نگارشی مناسب استفاده کنید تا نوشته خود را واضح‌تر کنید.

 

5. عدم استفاده از علائم نگارشی:

علامت گذاری مناسب برای انتقال معنا و حفظ وضوح در نوشته شما بسیار مهم است. به استفاده صحیح از کاما، نقطه، دو نقطه و نقطه ویرگول دقت کنید.

 

6. تشخیص‌ ندادن زمان درست جملات:

با استفاده از زمان فعل یکسان، در سراسر جمله یا پاراگراف یکنواختی را حفظ کنید. جابجایی بین زمان‌های گذشته، حال و آینده می تواند خواننده را گیج کند.

 

7. اشتباهات املایی:

نوشته خود را با دقت تصحیح کنید تا از اشتباهات املایی جلوگیری کنید. از ابزارهای تصحیح املا آنلاین استفاده کنید یا در صورت لزوم از شخصی بخواهید نوشته شما را بررسی کند.

 

8. عدم سازماندهی:

اطمینان حاصل کنید که نوشته شما به خوبی سازماندهی شده است. از پاراگراف‌ها برای جداسازی ایده‌ها یا موضوعات مختلف استفاده کنید.

9. استفاده بیش از حد از جملات مجهول:

در حالی که صدای مجهول (passive voice) از جایگاه بالایی در نگارش برخوردار است، استفاده بیش از حد از آن می‌تواند باعث کسل کننده شدن نوشته شما شود. سعی کنید تا حد امکان از جملات معلوم نیز استفاده کنید تا نوشته خود را پویاتر کنید.

10. تصحیح نشدن:

همیشه قبل از ارسال یا به اشتراک گذاری نوشته خود برای تصحیح آن وقت بگذارید. به دنبال اشتباهات در دستور زبان، املا، علائم نگارشی و وضوح کلی باشید. تبدیل این به یک عادت به شما کمک می‌کند تا هر اشتباهی را که ممکن است مرتکب شوید، شناسایی و اصلاح کنید.

11. عدم تنوع در واژگان:

سعی کنید از واژگان و عبارات متنوعی استفاده کنید تا نوشته خود را جذابتر کنید. از واژگان و عبارات تکراری یا مبهم خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *