اصطلاحات

idiom چیست و چه کاربردی دارد؟

زمان مطالعه مطلب:6 دقیقه

در زبان انگلیسی جملات و اصطلاحات بسیاری دیده میشوند که با معنای تک به تک کلمات آنها به مفهوم و منظور جمله پی نمیبرید.فراوانی این اصلاحات زبان انگلیسی را به یک زبان idiomatic بدل کرده است.

idiom چیست و چرا مهم است؟

 تعریف Idiom  به زبان ساده؛ گروهی از کلمات هستند که معنا و مفهوم آنها را نمی توان از معنی تک تک کلمات موجود در گروه حدس زد، بلکه معنی این کلمات از کنار هم قرار گرفتن تمامی آنها در یک نظم خاص به وجود می آید.

به عبارت دیگر اصطلاحاتی هستند که در يك جامعه و یا حتی محله رایج شده اند. این اصطلاحات بر اساس اتفاقات به مرور وارد جامعه میشوند.

انواع idiom

اکثر دسته بندی‌هایی که در موارد اینگونه انجام میشود سلیقه ای است. یعنی یک دسته‌بندی رسمی نیست، ولی این دسته بندی‌ها در زمینه آموزشی مفید هستند.

البته این نکته را هم مد نظر داشته باشید که دسته بندی هر اصطلاحی با توجه به مفهومی است که در بردارد و ممکن است بعد از مدتی معنا و مفهوم آن متفاوت شود و طبعا دسته بندی آن نیز متفاوت خواهد شد
 این نکته را هم مد نظر داشته باشید که دسته بندی هر اصطلاحی با توجه به مفهومی است که در بردارد و ممکن است بعد از مدتی معنا و مفهوم آن متفاوت شود و طبعا دسته بندی آن نیز متفاوت خواهد شد.
به طور کلی میتوان Idiom در دو نوع رسمی و غیر‌ رسمی تقسیم بندی میشوند:

 

idiom رسمی

این‌ها اصطلاحاتی هستند که بکار بردنشان در زمینه‌ها و مکان‌های رسمی مناسب نیست; درست مثل زبان فارسی خودمان که اجازه نداریم بعضی اصطلاحات را در همه جا بکار ببریم

idiom غیر رسمی

این نوع از اصطلاحات بیشتر در مکان‌های دوستانه و محیط‌های عادی بکار میروند و حتی ممکن است برای انسان‌هایی که در مکان‌های متفاوتی زندگی میکنند معنای متفاوتی بدهد یا اینکه اصلا معنایی نداشته باشد و فقط افرادی که در یم جغرافیای خاص زندگی میکنند با آن اصطلاح آشنایی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *