speaking, آموزشی, آیلتس, مقالات, مقالات آیلتس

اسپیکینگ آیلتس 2

اسپیکینگ آیلتس 2

زمان مطالعه  مطلب:6 دقیقه

بررسی اسپیکینگ آیلتس پارت های یک و دو

در این نوشته بررسی اسپیکینگ آیلتس را ادامه میدهیم و نکات مهم پارت سوم این آزمون را مورد بررسی قرار میدهیم

بخش سوم:

پاسخ های طولانی و جامع دهید

در این بخش شما باید پاسخ های طولانی و جامع بدید.این پاسخ‌ها همون چیزهایی هستند  که اگزمینر از شما توقع دارد.برای ایده‌هاتون حداقل یک جمله پشتیبان داشته باشید و برای نظریه ها و ایده‌های خود دلیل ارائه کنید.برای بیان چندین ایده و نظر نباید از جملات کوتاه استفاده کرد.
 

حتما سوال رو paraphrase  کنید.یعنی سوال اگزمینر رو با کلمات دیگه و یا به روش دیگه ای بیان کنید. در موردش صحبت کنید.از مزیت های این کار میشه به این اشاره کرد که باعث میشه شما پاسخ هاتون طولانی تر بشه و به دنبالش زمان صحبت کردنتون هم بیشتر میشه.

 

سعی کنید حرفتان را در یک جمله بزنید

سعی کنید که همه را در قالب 1 جمله بیان کنید. دقت کنید که برای این کار شما باید از کلمات و عبارات ربط مناسب و صحیح استفاده کنید.
نکات طلایی !!
اشتباهتون رو درست کنید.اگر در حین صحبت متوجه شدید که اشتباه کردید خونسرد عمل کنید و برگردید و اشتباه خود را تصحیح کنید.پس زمانی که به اشتباه خودتون پی بردید،تصحیحش کنید و به کارتون ادامه بدید مگرنه از شما نمره کسر خواهد شد.
 
 

از نمونه‌های آماده در کتاب‌های تمرین استفاده نکنید

هیچ وقت از نمونه های آماده شده ای که تو کتاب های تمرین اومده استفاده نکنید و جواب حفظی ندهید. چرا؟چون یه عالمه داوطلب اون کتاب ها رو خوندن و اگه شما از پاسخ حفظی استفاده کنید، اگزمینر متوجه میشه.کته بعدی اینه که ممکنه شما جمله ای رو که حفظ کردید اشتباه بیان کنید، ممکنه از یه ساختار اشتباه کنید و از این قبیل اشتباهات که باعث کم شدن نمره شما می شود.
 

لهجه در آزمون آیلتس

حقیقت اینه که چون آزمون آیلتس توسط British Council برگزار میشه، اکثرا فکر می کنن که اگر با لهجه بریتیش صحبت کنن براشون نمره بیشتری داره. باور کاملا غلط !!
اصلا مهم نیست که شما به چه لهجه ای صحبت می کنید: امریکن، بریتیش، استرالیایی، نیوزلندی، کانادایی، … . چیزی که مهمه اینه که شما باید تلفظ درست و صحیحی داشته باشید و به استرس کلمات و جمله و نحوه بیانشون، زیر و بمی صدا و ریتم و وزن توجه کافی داشته باشید
 

آیا مصحح آیلتس در IELTS Speaking یک Native است؟

با توجه به اینکه ارز کشور در چند سال گذشته افت بسیاری کرد، دیگر تقربیا تمام ممتحنین آیلتس در ایران، ایرانی می باشند. البته ممکن است گاهی چند ممحتن خارجی (افرادی کهن سال از استرالیا یا انگلیس) نیز از شما آزمون بگیرد اما احتمال آن خیلی کم است. پس بدانید که شما با یک ایرانی صحبت خواهید کرد. با توجه به اینکه ممتحن شما، از فرهنگ، زبان و کشور خودتان است، فضای جلسه IELTS Speaking تحت تاثیر آن خواهد بود.

امیدواریم که از پست اسپیکینگ آیلتس 2 استفاده کرده باشید، همچنین برای آمادگی بیشتر توصیه میکنیم از کارگاه رایتینگ آیلتس ما دیدن فرمایید.

همچنین برای تهیه ی کتاب های آموزشی زبان انگلیسی می توانید به سایت فرتاب مراجعه فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *