Academic, writing, آموزشی, آیلتس, درسنامه های رایگان, واژگان, یادگیری در خانه

اهمیت واژگان در رزومه‌نویسی

Resume-Vocabulary

اهمیت واژگان در رزومه‌نویسی

اهمیت واژگان در رزومه‌نویسی

آیا خود را فردی نکته‌بین می‌دانید؟ پرشور؟ یا زحمتکش؟ هر کاری که می‌کنید، آن را به فردی که رزومه شما را می خواند نگویید. چرا؟ زیرا اگر شخص استخدام کننده این واژگان را ببیند، رزومه شما را پاره می‌کند!!

هر چقدر هم که این واژگان جذاب به نظر برسند، استفاده بیش از حد آنها در بازه زمانی زیاد باعث می‌شود که دیگر برای مدیران و استخدام کنندگان معنایی نداشته باشند. هنگامی که در حال نوشتن رزومه خود یا در حال به روز رسانی آن هستید، با استفاده از واژگانی که قوی و توصیفی هستند، به جای واژگان قدیمی و کلیشه‌ای، دستاوردهای خود را برجسته کنید. برای درک دقیق نحوه استفاده از کلمات قدرتمند رزومه، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

آنچه خواهید آموخت:

واژگان قدرتمند در رزومه‌نویسی

این واژگان، افعال توصیفی و صفت های قانع کننده ای هستند که برای انتقال موثر مهارت‌ها، دستاوردها و مسئولیت‌های شما در رزومه استفاده می‌شوند. این واژگان به ایجاد تصویر واضح‌تری از صلاحیت‌های شما کمک می کنند و رزومه شما را برای کارفرمایان بطور ویژه‌ای نمایان می‌کند.

می‌توانید با تطبیق دادن تجربیات خود به موقعیتی که برای آن درخواست داده‌اید، از واژگان قدرتمند در رزومه خود استفاده کنید. در شرح شغل، واژگان کلیدی را پیدا کنید و آنها را در رزومه خود بگنجانید تا توجه مدیران را به خود جلب کنید.

واژگان قدرتمند در ترکیب با آمار و نتایج کارتان، مطلوب‌ترین نتیجه را برای شما به ارمغان می‌آورد. اگر تیمی را رهبری می کنید، نحوه کارائی آن تیم را به اشتراک بگذارید. ممکن است شما یک وبسایت داشته باشید. چگونه ترافیک سایت را افزایش دادید یا برای واژگان کلیدی خاص رتبه خوبی کسب کردید؟ شاید هم یک کدنویس هستید؛  چگونه مشکلات را برای پیشبرد یک پروژه حل کردید؟ تمام این موارد را با استفاده از واژگان صحیح ذکر کنید.

۲۵ مورد از واژگان قدرتمند!

اگر هنوز نسبت به واژگان قدرتمند در نوشتار ایده‌ای ندارید، مثال‌های زیر می‌تواند تصویر بهتری در ذهن شما برای این مفهوم ایجاد کند:

فعل‌‌های عملی:

1. Achieved

2. Collaborated

3. Created

4. Exceeded

5. Generated

6. Guided

7. Implemented

8. Improved

9. Led

10. Managed

11. Researched

12. Solved

صفتها:

13. Adaptable

14. Analytical

15. Collaborative

16. Diligent

17. Disciplined

18. Eager

19. Innovative

20. Insightful

21. Meticulous

22. Organized

23. Proactive

24. Reliable

25. Resourceful

نکات مهم برای استفاده از این واژگان در رزومه‌نویسی

آیا آماده‌اید از واژگان قدرتمند در رزومه خود استفاده کنید؟ در اینجا سه ​​نکته رزومه نویسی برای تاثیرگذاری بیشتر این واژگان در رزومه شما، آورده شده است.

1. Don’t repeat words

واژگان را تکرار نکنید.

تجربه کاری ما می تواند جنبه‌های تکراری زیادی داشته باشد. با یک بار استفاده از هر یک از این واژگان قدرتمند، ضربه و تاثیر قوی‌تری به خواننده آن وارد می‌کنید. اجتناب از تکرار واژگان در رزومه مهم است، زیرا به شما کمک می کند تا متن شما جذاب، متنوع و آموزنده باشد. سعی کنید به جای آن از مترادف‌ها یا صفت‌ها استفاده کنید تا رزومه خود را پربارتر کنید.

2. Be specific

واضح و روشن بنویسید.

فقط برای جلب نظر از واژگان قدرتمند استفاده نکنید. رزومه شما باید منطقی باشد. تنها از واژگان قدرتمند مخصوص تجربه خود و شرح شغل استفاده کنید. از اضافه‌گویی و پراکنده‌گویی بپرهیزید.

3. Start with power words

با واژگان قدرت آغاز کنید.

هر نکته را با یک واژه قدرتمند آغاز کنید تا فوراً توجه خواننده را جلب و حال و هوای مثبتی ایجاد کنید. از آنها برای تأکید بر نتایج، دستاوردها و مهارت هایی که برای کارفرما اهمیت بیشتری دارند، استفاده کنید.

از این واژگان دوری کنید!

در اینجا 15 مثال از واژگان و عبارات قدرتمند وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید. این واژگان یا بیش از حد مورد استفاده قرار می‌گیرند یا تبدیل به کلماتی شده‌اند که مدیران آنها را رد می کنند.

1. Hardworking

2. Team player

3. Detail-oriented

4. Results-driven

5. Self-motivated

6. Excellent communication skills

7. Dynamic

8. Creative

9. Problem solver

10. Experienced

11. Strategic thinker

12. Passionate

13. Enthusiastic

14. Flexible

15. Expert

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *