ساخت رزومه و سی وی حرفه ای

رزومه‌‌ /‌‌ سی‌وی

سی‌وی یا رزومه‌ از ملزومات اساسی پذیرش در موقعیت‌های شغلی و تحصیلی خارج از کشور محسوب می‌شود. قطعا نحوه بیان و رعایت استانداردها و چهارچوب‌های لازم به افزایش تاثیرگزاری و نفوذ شما کمک شایانی می‌کند. در نتیجه از این نکته غافل نشوید که در گام نخست پذیرش، داشتن یک رزومه یا سی‌وی کامل و استاندارد چه بسا در مواقعی، جدای از پیشینه حرفه‌ای و آموزشی متقاضی، روال پذیرش را دگرگون کند. در واقع رعایت نکات و چگونگی بیان مطالب ممکن است شما را از بین صدها یا هزاران متقاضی جلو بیاندازد. همه‌ی تلاش ما در آکادمی فرزاد بر این است که با در نظر گرفتن تمام استانداردها و نکات ضروری و با مد نظر قرار‌ دادن نیاز و درخواست شما، ارائه‌ای درخور و شایسته شما در مسیر پر پیچ و خم پذیرشتان داشته باشیم.

سی‌وی چیست؟

 CV یا “Curriculum Vitae” ، در لغت به معنای "دوره زندگی"، در واقع گزارشی مفصل از سوابق و دستاوردهای علمی، حرفه‌ای، تحصیلات، مهارت‌ها، جوایز، تجارب کاری و پروژه‌های تحقیقاتی فرد متقاضی از ابتدا تاکنون می‌باشد. سی‌وی از اساسی‌ترین مدارک مورد نیاز جهت پذیرش و درخواست‌های شغلی و تحصیلی در محیط‌های دانشگاهی و آکادمیک است چرا که نه تنها نشان‌دهنده صلاحیت علمی فرد است، بلکه بر شایستگی حرفه‌ای فرد نیز دلالت دارد.

رزومه چیست؟

رزومه اصطلاحی است با ریشۀ فرانسوی که در لغت "خلاصه" یا "چکیده" معنا می‌شود. رزومه در حقیقت مدرکی است که بطور خلاصه اطلاعات شخصی، مهارت‌ها، سوابق شغلی و تحصیلات شما را نشان می‌دهد. از آنجایی که این سند بطور خلاصه به توانایی‌ها و سوابق فرد متقاضی می‌پردازد، این امکان را به شما می‌دهد که در سریعترین زمان ممکن شما به کارفرما یا دانشگاه مد نظرتان معرفی شوید. نوشتن یک رزومه‌ی خوب درصد قبولی و پیروزی شما را بر سایر رقبایتان را تضمین می‌کند.

تفاوت سی‌وی و رزومه در چیست؟

سی‌وی و رزومه در واقع هر دو از مدارک ضروری برای ارائه به دانشگاه یا کارفرمای مورد نظرتان در مسیر گرفتن پذیرش هستند. در اغلب موارد افراد به اشتباه گمان می‌کنند که هر دوی این مدارک یکی هستند و امکان استفاده این دو بجای یکدیگر وجود دارد. علارغم تشابه زیاد، ماهیت و کاربرد آنهاست که این دو را از یکدیگر متمایز می‌سازد.

همانطور که پیشتر هم گفته شد، رزومه بیشتر بر روی سوابق کاری و تحصیلی زندگی شما بصورت خلاصه تاکید دارد در حالی که سی‌وی، نسبت به رزومه معمولی، مفصل‌تر و جزئی‌تر به اطلاعات زندگی و سوابق تحصیلی، حرفه‌ای و مهارت‌های فرد متقاضی می‌پردازد. برای مثال اگر در رزومه فقط عنوان مدرک تحصیلی ذکر می‌شود، در سی‌وی اطلاعات جزئی‌تر مثل عنوان پایان‌نامه باید آورده شود. در نتیجه‌ی این جامع‌تر و مفصل‌تر بودن، طول و تعداد صفحات سی‌وی نسبت رزومه بیشتر می‌شود. رزومه معمولا در حدود یک صفحه نگارش می‌شود، در حالی که سی‌وی می‌تواند تا ده صفحه نیز نوشته شود. از دیگر موارد شایان ذکر، ماهیت متفاوت این دو است. سی‌وی عمدتاً برای موارد علمی و آکادمیک و گرفتن پذیرش از دانشگاه بکار برده می‌شود و اغلب بر سوابق علمی و پژوهشی تاکید دارد.

اگر بین استفاده از سی‌وی یا رزومه کاری شک دارید، بهترین کار این است که به فرم یا آگهی پذیرش مراجعه کنید و به دقت مدارک مورد نیاز را بررسی فرمایید. 

ثبت درخواست سی وی/رزومه

"(ضروری)" indicates required fields

نام(ضروری)
انتخاب سرویس(ضروری)
زمان تحویل سفارش متعاقباً پس از بررسی درخواست، از طریق پیامک به اطلاع جنابعالی می رسد.
Accepted file types: docx, pdf, jpg, png, txt, Max. file size: 2 MB.